3. Lekcja: Przepis na zdrową przekąskę

Wstęp

„Metoda na głoda”- Na głód, który łapie nas między posiłkami, przed snem, czy tuż przed treningiem lub zaraz po jego zakończeniu, pomogą zdrowe i szybkie przekąski. Zaspokoją łaknienie, bez odkładania się w postaci boczków. Już kilka gryzów doda Ci energii i dostarczy potrzebnych wartości odżywczych. Jednak należy pamiętać, że podczas doboru odpowiedniej przekąski trzeba kierować się jej walorami zdrowotnymi.  Należy unikać słodyczy oraz fast foodów.

W naszej klasie zrealizowany został konkurs pt.; „Zdrowa przekąska”. Do konkursu dzieci przystąpiły z ogromnym zaangażowaniem. W konkursie wzięło udział 15 dzieci. Zwycięzcą został uczeń Aleksander Sałbut, który zaproponował sałatkę pt.: „Samo zdrowie”. W skład sałatki wchodzą:

– pierś z kurczaka

– sałata lodowa

– 1 jajko

– kilka pomidorów koktajlowych

– jogurt naturalny

– ulubione zioła

– 1-2 ząbków czosnku, sól, pieprz

Przygotowanie sałatki:

Przyprawioną pierś z kurczaka smażyć na patelni grillowej. Ugotowane jajko pokroić w ósemki. Na dno miski włożyć pokrojoną sałatę lodową, następnie pomidorki koktajlowe, kurczaka i jajka. Całość zalać jogurtem naturalnym z ziołami i czosnkiem.

Uczeń jako nagrodę konkursową otrzymał odznakę „Super Kucharza”, a jego praca została umieszczona w gablotce szkolnej. Pozostałe przepisy umieszczono w „Klasowej Książce Zdrowych Przekąsek”– której okładkę stworzyli wspólnymi siłami wszyscy uczniowie .