Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości
30 000 zł. które przeznaczone zostały na  zakup następującego sprzętu:

Drukarka 3D z akcesoriami  i laptop, mikrokontrolery z czujnikami, lutownica, statyw fotograficzny, mikroport, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon, gimbal, aparat fotograficzny, klocki do samodzielnej konstrukcji Fishertechnik , Makeblock – do nauki programowania , robot Photon z akcesoriami, klocki magnetyczne, sześciany drewniane z kartami pracy oraz gry matematyczne domino, bingo oraz zestaw Zometool Creator do budowy modeli przestrzennych różnych figur.

Powyższy sprzęt umożliwi prowadzenie ciekawych zajęć angażujących uczniów i rozwijających ich talenty techniczne, artystyczne oraz inżynieryjne. Uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności poprzez eksperymentowanie. Zajęcia staną się atrakcyjniejsze i umożliwią rozwijanie kompetencji przyszłości .

Klocki magnetyczne

Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych

Photon

Tabliczka mnożenia

Drukarka 3D