Zwyciężył Orzeł Biały

10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, odbył się w naszej szkole uroczysty poranek przygotowany przez uczniów klasy III pod kierunkiem wychowawczyni p. Małgorzaty Zyzek. Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu narodowego i przypomnieniem symboli narodowych. Następnie wszyscy obejrzeli inscenizację przedstawiającą losy naszej ojczyzny od okresu zaborów do odzyskania niepodległości w 1918 roku. O oprawę muzyczną zadbali uczniowie klasy I i II.

Dzięki tej szczególnej lekcji historii dzieci poznały bardzo ważne dla naszego narodu wydarzenia.

Natomiast w tym roku uczniowie trzech szkół: Publicznego Gimnazjum im. mjr AK Mariana Bąka, Publicznej Szkoły Podstawowej im. kpt. pil. Tadeusza Sędzielowskiego w Baryczy oraz naszej szkoły przygotowali z tej okazji akademię dla mieszkańców gminy Zwoleń i powiatu zwoleńskiego.

Uczniowie klas IV – VI obejrzeli akademię w kinie 12 listopada, a następnie pieszo udali się na miejscowy cmentarz i zapalili znicze na grobach poległych żołnierzy w czasie II wojny światowej oraz na grobie Żołnierzy Wyklętych.