„Zdrowe odżywianie – zdrowe dzieci”

Powszechnie wiadomo, iż w obecnych czasach właściwe odżywianie stanowi niezwykle ważny element rozwoju człowieka. Właściwe, znaczy jakie? Temat ten obecny jest w naszej szkole od wielu lat. Jednak w roku szkolnym 2015/2016 postanowiliśmy pogłębić wiedzę związaną ze zdrowym odżywianiem. W tym właśnie celu powstał projekt „Zdrowe odżywianie – zdrowe dzieci” realizowany w klasach 0 – III w kilku etapach. Etap I przebiegał w pierwszym semestrze. Obejmował zajęcia edukacyjno – informacyjne, w tym kilka prezentacji połączonych z zabawami. W II semestrze – konkursy plastyczne dla dzieci klas 0 – II, a dla uczniów klasy III ułożenie rymowanki promującej zdrowe odżywianie. W obu konkursach wzięło udział łącznie 20 dzieci. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek.

Realizatorami projektu były: pani dyrektor Grażyna Krześniak – Pakalińska i wychowawczyni klasy I – Elżbieta Marek.

Ponadto, należy nadmienić, iż nasza szkoła od kilku lat uczestniczy w programach: „Owoce  i warzywa w szkole” oraz „Szklanka mleka”.