Wyjazd na spektakl „Rozerwane dusze”

7 czerwca uczniowie z klas IV-VIII naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Radomia. Była to przesunięta z 1 czerwca rekreacyjno-kulturalna atrakcja z okazji Dnia Dziecka.

W radosnych nastrojach przy słonecznej aurze wyruszyliśmy spod szkoły tuż po godz. 8.00. Pierwszym punktem naszego wyjazdu był pobyt w galerii „Słonecznej”. Czas spędzony w obiekcie uczniowie mogli wykorzystać w dowolny sposób, korzystając z tamtejszym atrakcji.  Mieli również możliwość zjedzenia drugiego śniadania czy zakupionego na miejscu lunchu.

Głównym punktem dnia było obejrzenie spektaklu. W tym celu, spacerując urokliwymi radomskimi uliczkami, przeszliśmy do gmachu Urzędu Wojewódzkiego, gdzie w Sali Koncertowej odbywało się przedstawienie pt. „Rozerwane dusze”. Spektakl został przygotowany przez Wrocławski Teatr IN-ART i był próbą odpowiedzi na nurtujące młodych ludzi pytania typu: Kim jestem? Jakie miejsce w moim życiu zajmują inni? Czy rzeczywiście mam jakieś problemy? Jeśli mam, jak zmieniają one moje życie i w jaki sposób mogę sobie z nimi poradzić?

Sztuka, poruszała bardzo ważne problemy, na które narażeni są młodzi ludzie we współczesnym świecie m.in. samotności, zagrożeń w sieci, chęci zaimponowania rówieśnikom, kompleksów. Po przedstawieniu odbyło się krótkie spotkanie z odtwórcami ról: Tasiemca, Grubiego, Moni i Magdy. Skierowali oni do widowni kilka wartościowych przesłań, nawiązujących do tematu sztuki. Na koniec można było zadać aktorom pytania.

Spektakl wzbudził wiele emocji, a także stworzył okazję do rozmów wychowawczych związanych z poszukiwaniem swojego miejsca w życiu, pracą nad sobą, własnymi słabościami, samoakceptacją, konfrontacją własnej sytuacji z otaczającą rzeczywistością.

Po przedstawieniu wróciliśmy do szkoły, skąd autobusem szkolnym uczniowie wrócili do domów.

Opiekę nad uczniami sprawowały: Barbara Wiaderek, Lucyna Bieńkowska, Maria Suwała, Joanna Leśniewska.