Wycieczka – Muzeum Wsi Radomskiej

Dnia 17 października 2017 roku uczniowie klas IV- VI, dzięki Burmistrz Zwolenia Bogusławie Jaworskiej, która wyraziła zgodę na sfinansowanie z budżetu Gminy kosztów wynajmu autokaru, byli na wycieczce w Muzeum Wsi Radomskiej oraz w kinie Helios  na filmie “Tarapaty”.

Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu – skansen znajdujący się w Radomiu. Usytuowany w malowniczym, pofałdowanym terenie na południowo-zachodnich obrzeżach miasta, w dolinie Mlecznej. Na obszarze 32 ha zgromadzono ponad 60 obiektów architektury ludowej, głównie drewnianej.

Muzeum prezentuje kulturę oraz budownictwo regionu radomskiego. Wśród unikatowych zbiorów znajdują się także współcześnie zrekonstruowane zabudowania.

Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej „Od ziarenka do bochenka”. Obejrzeli film dotyczący tematu oraz samodzielnie wyrabiali ciasto na bułki, które po upieczeniu otrzymali. Samodzielnie wykonane bułeczki smakują o wiele lepiej od tych kupionych w sklepie.

Taki wyjazd, to oprócz rekreacji również realizacja podstawy programowej, integracja zespołu klasowego oraz nauka zachowania w różnych miejscach.

Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni oraz bogatsi w wiedzę o naszym regionie.