Turniej siatkarskich czwórek w Szydłowcu

Uczniowie naszej szkoły przez większość sobotniego weekendu uczestniczyli w ,,Turnieju Siatkarskich Czwórek”, który odbył się 18.11.2023r w Szydłowcu. Udział w turnieju był możliwy dzięki współpracy pana Marcina Stępnia z Młodzieżowym Parafialnym Klubem Sportowym, który dostał zaproszenie na turniej oraz zorganizował bezpłatny transport do Szydłowca. Łącznie z naszej szkoły pojechało 10 zawodników i 2 zawodniczki, które dołączyły do zespołu klubowego i z niemałymi sukcesami rywalizowały z drużynami z regionu radomskiego. W zawodach mieliśmy okazję zmagać się z drużynami z Iłży, Skrzyńska, Radomia, Szydłowca, Rudy Wielkiej, Wieniawy. Mecze rozgrywane były do dwóch setów i 21 punktów. Oprócz czystej rywalizacji zapewniony był obiad oraz szwedzki stół z przekąskami dla uczestników. Organizatorem turnieju była Rodzinna Akademia Sportu z Szydłowca, którą prowadzi pan Grzegorz Nowak wielki pasjonat siatkówki. Po wielogodzinnej rywalizacji wyłonieni zostali zwycięscy w kategorii chłopców bezkonkurencyjnie okazali się młodzi siatkarze z Czarnych Radom a wśród dziewcząt zwyciężyła drużyna z Iłży. Opiekunami naszych siatkarek i siatkarzy byli trenerzy Marcin Stępień i Andrzej Ostrowski. Doświadczenie przez uczestnictwo w tego typu zawodach powinno zaprocentować w przyszłości dalszym rozwojem naszych siatkarzy i siatkarek.