Teatr Jednego Wiersza – II Zwoleński Konkurs

21 listopada w Kinie „Świt” w Zwoleniu odbył się II Zwoleński Konkurs „Teatr jednego wiersza”. Swoje występy przedstawiło 40 wykonawców z  placówek oświatowych powiatu zwoleńskiego. Oficjalnego otwarcia  dokonał Arkadiusz Sulima- burmistrz Zwolenia, który wraz z Anną Wieczerzyńską-dyrektor Domu Kultury w Zwoleniu powitał małych aktorów, ich rodziców, wychowawców i zebranych widzów.

Naszą szkołę reprezentowały: Magdalena Zawada, Nikola Kutyła, Zuzia Garbarczyk, Piotr Piskorek, Mateusz Kowalczyk, Piotr Lachtara.

Dzieci starały się jak najlepiej zaprezentować swój wiersz. Dla niektórych wychowanków było to nie lada wyzwanie stanąć przed większą publicznością.

W młodszej kategorii, czyli przedszkolaków oraz uczniów klas zerowych pierwsze miejsce zdobyła Magdalena Zawada z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie. Drugie miejsce otrzymała Izabela Bednarczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Babinie. Trzecie miejsce zajęła Matylda Dąbrowska z Zespołu Placówek Oświatowych w Policznie. Wyróżniona została Nikola Kutyła z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie.

Dom Kultury w Zwoleniu ufundował dla wszystkich wykonawców i placówek reprezentowanych w konkursie dyplomy-maskotki oraz słodki poczęstunek. Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali dodatkowo  nagrody.

Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów na teatralnych deskach.