Z wyobraźni prosto na scenę

Najczęściej odwiedzanym teatrem jest wyobraźnia. To właśnie z tym teatrem zapoznawali się uczniowie PSP w Sycynie przez ostatnie cztery miesiące. Efektem tych wizyt były spektakle w VI Teatrałkach Zwoleńskich: „Kozucha Kłamczucha” autorstwa Janiny Porazińskiej (klasy I-III) i „Oni” autorstwa Marty Guśniewskiej (klasy IV-VI). Opiekę artystyczną nad grupami objęli Martyna Pietrzyk, Elżbieta Marek i Bartosz Pietrzyk aktor scen lubelskich, słuchacz Akademii Teatralno-Wokalnej w Lublinie. W trakcie prób dzieci miały okazję przekonać się, że w każdym z nas drzemie aktor gotowy wyjść na scenę. Nauczyciele poprzez regularnej warsztaty zapoznali dzieci z podstawowymi pojęciami i zachowaniami związanymi ze sceną i teatrem.
Każdy spektakl ma swoją premierę tak też było tym razem. Sztuki grup „Wesoła Gromada” (klasy I-III) i Teatr Wyobraźni (klasy IV-VI) zostały zaprezentowane publiczności podczas VI Teatrałek Zwoleńskich. Największą nagrodą dla aktorów jest zawsze pozytywny odbiór widowiska przez publiczność. Tym razem jednak na oklaskach się nie skończyło. Grupa „Teatr Wyobraźni” została nagrodzona I miejsce w swojej kategorii wiekowej, specjalną nagrodą Komendanta Policji w Zwoleniu. Główny bohater przedstawienia, wykreowany przez Bartosza Bednarczyka zapadł w pamięć jurorom, którzy uhonorowali starania młodego artysty indywidualną nagrodą aktorską.
„Wesoła Gromada” nie opuściła przeglądu bez uśmiechu na twarzy, który został wywołany zdobyciem II miejsca w kategorii klas I-III. Julia Drążyk grająca tytułową postać porwała zwoleńską publiczną, która nagradzała są salwami oklasków i śmiechu. Niezwykły talent komediowy Julii wywalczył dla niej jedyną indywidualną nagrodą aktorską jaka została przyznana w tej kategorii wiekowej.
Wyobraźnia młodych aktorów z Sycyny rozwijać będzie się dalej i na pewno jeszcze nie raz porwie serca publiczności.