Spełniły się marzenia- plac zabaw

30 października o godz. 9.00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Sycynie, gm. Zwoleń odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw.

Plac zabaw to inwestycja, która powstała w ramach programu rządowego „Radosna Szkoła”.

50 % środków na budowę szkolnego placu zabaw pochodzi z Urzędu Miasta i Gminy Zwoleń. Dzięki przychylności pani burmistrz Zwolenia Bogusławy Jaworskiej jak i radnym gminy znalazły się fundusze na plac zabaw.

Przecięcia wstęgi dokonała burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, zastępca burmistrza Włodzimierz Kabus, dyr. szkoły Grażyna Krześniak-Pakalińska.
Po przecięciu wstęgi, poświęcenia placu dokonał proboszcz parafii Jasieniec Solecki Ksiądz Dariusz Czajkowski. Następnie dzieci, główni użytkownicy tego placu sprawdzili prawidłowe funkcjonowanie sprzętu znajdującego się na placu.

Później uczestnicy otwarcia udali się do szkoły, gdzie dzieci w podziękowaniu za miejsce odpoczynku i relaksu, zaprezentowały część artystyczną. Dziękując za za piękny plac zabaw, zaczęły od wiersza, który ułożyła jedna z pań nauczycielek:

„Nasz plac szkolny obok szkoły
jest radosny, kolorowy
Ma zjeżdżalnie i bujaki
Dla dzieciaków zawrót głowy…..”

Dzieci zaprezentowały się w układach tanecznych, wierszach, piosenkach związanych tematycznie ze zdrowym odżywianiem i ruchem na świeżym powietrzu.