Prosimy o głosy a WALCZYMY O 10 TYS.

TEATR WYOBRAŹNI Z PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SYCYNIE WALCZY O 10 TYS. ZŁ! POMÓŻMY MŁODYM ARTYSTOM ZDOBYĆ GRANT I SPEŁNIĆ MARZENIA!

Teatr Wyobraźni z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie zakwalifikował się do trzeciego etapu konkursu pn. „Akademia Talentów” zorganizowanego przez Eneę i Fundację Enei. Głównym celem konkursu jest wspieranie rozwoju młodych talentów. Program skierowany był zarówno do dzieci, młodzieży, jak i szkół, które chcą rozwijać talenty i pasje swoich uczniów.

W konkursie uczestniczyć mogli uczniowie szkół podstawowych (od klasy V) i klas gimnazjalnych z terenu działania grupy Enea. Nie jest to wprawdzie cały kraj, ale dość rozległy teren, który obejmuje: Poznań, Białystok, Bydgoszcz, Bogdanka, Połaniec, Zielona Góra czy Zwoleń z Południowym Mazowszem.

Zgłoszenia do programu przyjmowane były w trzech kategoriach: sport, nauka, i sztuka, do których łącznie zakwalifikowało się 23 szkoły. Grant w wysokości 10 tys. zł otrzymają projekty, które zdobędą największą ilość głosów.

Na projekty głosować mogą wszyscy użytkownicy Internetu. By oddać głos na projekt Teatru Wyobraźni wystarczy kliknąć: https://www.enea.pl/pl/akademiatalentow/szkola-glosowanie?id=478075713

Następnie należy wpisać swój adres e-mail, na który zostanie przesłany link aktywujący głos. Głos zostaje uznany za oddany dopiero po kliknięciu w link otrzymany na podany przy głosowaniu adres. Warto podkreślić, że z danego adresu mailowego głosować można raz dziennie. Głosowanie potrwa do 7 stycznia 2018 roku.

Aktorzy z Teatru Wyobraźni wspólnie z opiekunami grupy: Martyną Pietrzyk i Bartoszem Pietrzykiem na konkurs przygotowali film, w którym ukazali młodych, zdolnych mieszkańców małych miejscowości położonych koło Zwolenia. Film prezentuje w sposób symboliczny marzenia i nadzieje. Jest  również opowieścią o poszukiwaniu siebie i swojego miejsca w świecie.

Co mogą zyskać uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie, wygrywając grant?

W ramach projektu uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie będą mieli możliwość wyjazdu do teatru na różne spektakle, zostaną także stworzone specjalnie dla nich zajęcia teatralne, na których uczniowie i nauczyciele zostaną zapoznani z podstawowymi zagadnieniami z zakresu: teatru plastycznego, teatru w planie żywym oraz z  wybranymi technikami aktorskim.

Młodzi aktorzy uczestniczyć będą także z w zajęciach związanych z rozwojem muzycznym  (rytmika i trening słuchu muzycznego), rozwojem fizycznym, a także rozwojem wyobraźni i kreatywnego myślenia.

Finalizacją przeprowadzonych warsztatów będzie prezentacja artystyczna pod postacią małej formy scenicznej (spektakl w przedziale czasowym 20-40 minut). W ramach projektu młodzież będzie prezentować efekt swojej pracy w ramach przeglądów i konkursów.

Link do filmiku na fc: