Poznaj Polskę – wycieczka do Warszawy klas I-III

12.12.2022 r. uczniowie z klas I – III wzięli udział w wycieczce dofinansowanej przez MEiN w ramach przedsięwzięcia Poznaj Polskę.

Po przyjeździe do Warszawy spotkaliśmy się z przewodnikiem i udaliśmy się na Taras Widokowy Pałacu Kultury, z którego podziwialiśmy panoramę miasta. Później zwiedziliśmy Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego, w którym oglądaliśmy bogate kolekcje skał i minerałów, szkielety wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej, rekonstrukcję polskiego dinozaura – dilofozaura oraz model pustyni i naturalnej wielkości jaskinię. Następnie udaliśmy się na Rynek Starego Miasta, gdzie podziwialiśmy zabytkową architekturę z Zamkiem Królewskim, kolumną Zygmunta i pomnikiem Syrenki. Po obiedzie i krótkim spacerze Traktem Królewskim, udaliśmy się do Wilanowa. Z okien autokaru obserwowaliśmy historyczny zespół miasta słuchając ciekawych opowieści przewodnika.

W Wilanowie zwiedzaliśmy piękny barokowy pałac, otaczające go wspaniałe ogrody oraz zgromadzone dzieła sztuki. Dzieci uczestniczyły w zajęciach historycznych ,,Wizyta u króla”, które umożliwiły im poznanie postaci króla Jana III Sobieskiego. Podczas spaceru po najstarszej części pałacu zwiedzaliśmy piękne komnaty, poznaliśmy członków rodziny królewskiej i dowiedzieliśmy się jak spędzano czas w Wilanowie. Jeden z chłopców wcielił się w XVII – wiecznego szlachcica, wkładając żupan i kontusz. Wychodząc o zmroku z pałacu, poczuliśmy się jak w bajce. Mogliśmy podziwiać Królewski Ogród Światła – wystawę plenerową rozświetlającą historyczne ogrody.

Niesamowite, niezapomniane wrażenia, pozostaną na długo. Około godz. 19:00, trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z wycieczki wróciliśmy do Sycyny.

Opiekę nad dziećmi podczas wycieczki sprawowały: Małgorzata Zyzek, Anna Knieć i Halina Libiszewska.

POZNAJ POLSKĘ