Pasowanie na ucznia

W dniu 24.10.2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA dzieci z klasy pierwszej.

Przybyłych gości: dyrekcję, rodziców i nauczycieli oraz wszystkich uczniów, powitała wychowawczyni klasy I Małgorzata Zyzek, a pierwszoklasistów także dzieci z klasy III. Pierwszaki przedstawiły program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia, którego dokonał zastępca dyrektora  – Pan Adam Jabłoński. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Sycynie. Pan Dyrektor złożył dzieciom życzenia oraz wręczył pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

Jako pierwsi w historii naszej szkoły ślubowali na sztandar szkoły następujący uczniowie:

 1. Bednarczyk Małgorzata
 2. Drążyk Szymon
 3. Gorzkiewicz Dawid
 4. Kornak Ksawery
 5. Kwaśnik Paweł
 6. Lasek Paulina
 7. Palik Piotr
 8. Pyrka Maja
 9. Spytek Igor
 10. Spytek Lena
 11. Wawrzak Kuba
 12. Wejer Jakub
 13. Wróbel Igor
 14. Zawada Aneta

Naszym najmłodszym uczniom życzymy wielu sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.