Odsłonięcie pomnika Żołnierzy Niezłomnych.

W niedzielę, 14 października na cmentarzu parafialnym w Zwoleniu został odsłonięty  Pomnik Żołnierzy Niezłomnych, który jest hołdem dla partyzantów, poległych w bitwie pod Zwoleniem  15 czerwca 1946 roku w starciu z Armią Czerwoną.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 14.30 od  koncertu patriotycznego Roberta Grudnia pod hasłem „Niepodległa” oraz wprowadzenia historycznego prof. Marka Wierzbickiego z radomskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej. Na parkanie cmentarza wisiał rys historyczny bitwy przygotowany przez pana Cezarego Imańskiego. O godzinie 15 została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Piotra Turzyńskiego. Udział w uroczystości wzięła kompania honorowa oraz orkiestra Wojska Polskiego, poczty sztandarowe, rodziny żołnierzy poległych w bitwie pod Zwoleniem, delegacje  zakładów pracy i instytucji  oraz wielu innych, znakomitych gości Senatu i Sejmu RP oraz Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Odczytany został apel poległych, następnie nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie pomnika i złożenie kwiatów. W uroczystości uczestniczyli również nauczyciele, rodzice i dzieci naszej szkoły.