Niezwykłe Mikołajki

Baśniowa postać pięknego i uczynnego Kopciuszka fascynuje dzieci i dorosłych do wielu pokoleń. Stąd też 4 grudnia w PSP w Sycynie pod hasłem „Na Mikołajki przyszły do nas bajki” odbyła się premiera bajki „Kopciuszek”. Przedstawienie przygotowane przez rodziców klasy I pod kierunkiem wychowawczyni Elżbiety Marek. Rodzice swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali przed dziećmi i rodzicami. Gra aktorów, piękne stroje i rekwizyty przyciągały uwagę dzieci, które z dużym zainteresowaniem oglądały spektakl. Na twarzach maluchów widać było uśmiech i zadowolenie. Rodzice okazali się dobrymi aktorami, zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Reżyser: Elżbieta Marek
Narrator: Ewa Sałbut
Kopciuszek: Katarzyna Cholewa
Królewicz: Karol Cholewa
Król i Królowa: Mirosław i Ewa Sałek
Macocha: Mariola Szulik
Wdowiec: Marek Misztak
Andzia: Ewelina Szulik
Dorota: Urszula Piskorek
Wróżka: Edyta Grzybowska
Herold: Dominik Sałbut
Woźnica: Małgorzata Drążyk
Następnie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt: Moja ulubiona bajka”. Na konkurs wpłynęło dużo prac, ale każdy otrzymał nagrodę. Na koniec spotkania, na specjalne zaproszenie wszystkich uczniów naszej szkoły przybył  Mikołaj.
Celem wizyty jak powszechnie wiadomo było rozdanie wszystkim wokół prezentów. Dziękujemy Mikołaju, już teraz zapraszamy za rok. Nie obyło się bez piosenek i wierszyków recytowanych przez wszystkich. Wśród uczniów panowało zdumienie, że nikt nie dostał rózgi.