NASZE SPOTKANIA Z POEZJĄ JANA KOCHANOWSKIEGO

        1 czerwca 2018 r. nasi szkolni krasomówcy przystąpili do rywalizacji w ramach konkursu recytatorskiego będącego jednym z elementów przygotowywania się do nadania imienia szkole. Przedsięwzięcie odbyło się w amfiteatrze czarnoleskiego parku, obok muzeum mistrza Jana.

Swoje talenty oratorskie prezentowało osiemnaścioro uczniów podzielonych, zgodnie z regulaminem, na trzy kategorie wiekowe.

Miejsce oraz zieleń czarnoleskich lip inspirowały uczestników do pięknej interpretacji słownej fraszek, pieśni i trenów naszego poety, a publiczność do dopingowania i nagradzania ich gromkimi brawami.

Jury konkursu wyłoniło następujących  laureatów zmagań recytatorskich pod hasłem: „Nasze spotkania z poezją Jana Kochanowskiego”:

Kat. I – kl. I – III

miejsce I – Julia Drążyk kl. III

miejsce II – Roksana Kościelniak kl. II

miejsce III – Małgorzata Sałbut kl. I

Kat. II – kl. IV – VI

miejsce I – Amelia Węzicka kl. IV

miejsce II – Anna Stanisławek kl. IV

miejsce III – Gabriela Bednarczyk kl. VI

Kat. III – kl. VII oraz II i III gimnazjum

miejsce I – Natalia Węzicka kl. VII

miejsce II – Martyna Kopcińska kl. VII

miejsce III – Paulina Bartosiewicz kl. III gim.

Komisja konkursowa przyznała wyróżnienia dla Mai Cholewy z kl. III oraz Marcela Kościelniaka z kl. IV.

Laureaci otrzymali nagrody w postaci okolicznościowych kubków z motywem herbu rodowego Kochanowskich i wizerunkiem poety oraz magnesy. Wszystkim uczestnikom o konkursie będą przypominały zakładki – Nekropolia Jana Kochanowskiego.

Dyplomy i nagrody wręczyła dyr szkoły Grażyna Krześniak  Pakalińska, konkurs przygotowały i przeprowadziły: Barbara Wiaderek, Agnieszka Sadkowska.