Kraina Śpiochów

Teatr Wyobraźni działający przy Szkole Podstawowej w Sycynie powstał w 2016 roku. Na swoim koncie ma już trzy spektakle: „Oni” (2016), „Tato” (2017) i „Kraina Śpiochów” (2018). Trud i praca młodych aktorów została doceniona przez znawców teatru na przeglądach teatralnych zarówno o zasięgu powiatowym, wojewódzkim, jak i ogólnopolskim. Grupa ma na swoim koncie wiele nagród rzeczowych oraz pieniężnych.

Teatr Wyobraźni tworzy grupa młodych aktorów, wśród których są: Mateusz Domagała, Julia Cholewa (dubler Martyna Kopcińska), Bartosz Bednarczyk, Gabriela Bednarczyk, Mikołaj Bąk, Karina Baryłka, Ewelina Jabłońska, Dominika Siwiec, Julia Wilk, Karolina Siadaczka, Natalia Węzicka, Weronika Kowalczyk. Opiekunami teatru jest duet  nauczycielsko-aktorski rodzeństwa Martyny i Bartosza Pietrzyków.

Spektakl „Kraina Śpiochów” autorstwa Marty Guśniowskiej, w reżyserii Bartosza Pietrzyka miał swoją premierę 23 kwietnia na Festiwalu Teatrów Szkolnych im. Wojciecha Siemiona w Grójcu. Podczas którego młodzi aktorzy zostali docenieni i nagrodzeni. Aktorzy brali także udział w półfinałach 18. Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich w Radomiu, zdobywając na nim wiele pochwał oraz nominacje do finału, który odbędzie się 14 czerwca w Garwolinie.

Tegoroczny spektakl jest  bardzo zabawną historią, pełną tajemniczych dźwięków, ciekawej muzyki i bohaterów, wśród których znajdziemy Królewnę Śpioszkę, Profesora śpiochologii stosowanej, Stworka Głodomorka czy Jaszczurkę. Jest to opowieść o podróży po magicznej krainie w poszukiwaniu ważnych wartości w życiu takich jak przyjaźń i poświęcenie.