Jasełka

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka bożonarodzeniowe przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. ,,Góralska Wigilia” – to tytuł tegorocznego przedstawienia, które odbyło się 18.12.2015 r., a przygotowali je uczniowie klasy II oraz zespół wokalny pod kierunkiem pań: Alicji Mroczek, Małgorzaty Zyzek i Elżbiety Plewickiej.
Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły pani Grażyna Krześniak – Pakalińska, która powitała przybyłych na uroczystość gości: księdza Krzysztofa Badeńskiego – Proboszcza Parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Zwoleniu, panie Lidię Kęmpińską i Marlenę Rybak z Biblioteki Publicznej, panią Monikę Kaczmarską ze Stowarzyszenia Oświatowego „SYCYNA”, radnego Rady Miejskiej w Zwoleniu pana Włodzimierza Piskorka, rodziców, uczniów i pracowników szkoły.
W przedstawieniu dzieci wcieliły się w role Maryi, św. Józefa, górali, aniołów i zapustników prezentując scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka. Całość przeplatana była kolędami i pastorałkami. Uroku występom dodała piękna scenografia, stroje i rekwizyty przygotowane przez nauczycieli i rodziców. Młodzi aktorzy z przejęciem odegrali swoje role, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie wszyscy składali sobie życzenia przełamując się opłatkiem.
Na zaproszenie Księdza Proboszcza nasze przedstawienie jasełkowe zostanie wystawione 27.12.2015 r. w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Zwoleniu podczas mszy świętej o godz. 10.30.
Dziękujemy i zapraszamy.