„Jak przemoc i wyzwiska zgubiły pewnego liska”.

W dniu 19 października 2016r. uczniowie klas I-III i przedszkolaki z oddziału przedszkolnego z naszej szkoły mieli okazję obejrzeć bardzo zabawne, a jednocześnie pouczające przedstawienie pt. „Jak przemoc i wyzwiska zgubiły pewnego liska” wystawione przez Studio Artystyczne z Białegostoku.

 W przedstawieniu podjęto szeroko pojętą tematykę profilaktyczną dotyczącą nadużywania przemocy i złych zachowań. Akcja spektaklu toczyła się w lesie, gdzie Lisek-Okrutniś bardzo źle traktował inne zwierzątka, między innymi sympatycznego zajączka i ptaki – kukułki. Tytułowy bohater polował na innych mieszkańców lasu, przezywał ich oraz więził w sidłach.   Spektakl teatralny miał jednak szczęśliwe zakończenie, gdyż dobro zwyciężyło nad złem, a Lisek – Okrutniś zmienił się w sympatycznego zwierzaka.

 … Bez przemocy świat jest piękny

wszyscy dobrze czują się.

Bez przemocy świat jest piękny

każdy przecież liczy się (…).”

Sztuka pokazała, że nie należy negatywnym zachowaniem krzywdzić innych, ponieważ każdy ma prawo do szacunku i spokojnego życia. Atutami przedstawienia były: barwna scenografia, efektowne tło muzyczne, zabawne i pouczające dialogi oraz aktywny kontakt aktorów z widzami.Teatrzyk był bardzo pozytywnie odebrany przez wszystkie dzieci.