Dzień Pluszowego Misia

Pluszowe misie – miękkie, puchate i miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci już od ponad 100 lat. Pocieszają, dodają otuchy i są niezbędną przytulanką przy zasypianie
Dnia 25 Listopada 2016 roku po raz pierwszy w PSP w Sycynie odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia przygotowanego przez panie wychowawczynie: klasy 0 Annę Knieć oraz klasy I Halinę Libiszewską.
W tym dniu wszystkie dzieci z klas 0-3 przyszły ze swoimi ulubionymi pluszakami.Na spotkaniu przedstawiono najbardziej znane sylwetki misiów-bohaterów literackich,a także zapoznano wszystkich z historią powstania tego święta.
Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka.Na początku dzieci prezentowały przez mikrofon swoje misie kolegom i koleżankom. Następnie uczniowie uczestniczyli w konkursach: wiedzy o misiach i w „wyjadaniu miodku”,  oraz w quizie poświęconym misiom,  rozwiązywaniu zagadek, układaniu puzzli, a także w rysowaniu misia z zawiązanymi oczami.
Wszyscy wspólnie śpiewali piosenki pt.:”Pokochaj Pluszowego Misia”, ”Mały miś”, „Jadą, jada misie”.
Dzieci z klasy pierwszej prezentowały wiersze o swoich przytulankach.Odbyła się również gimnastyka poranna z misiem oraz zabawa „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Mój przyjaciel miś”. Wręczono nagrody i upominki dzieciom uczestniczącym w konkursie. Dzień pełen wrażeń zakończyła piosenka”Mały miś”.