Droga do Betlejem- jasełka

W tradycję naszej szkoły wpisały się coroczne jasełka Bożonarodzeniowe. W tym roku również miały one miejsce 20 grudnia 2016 roku.

Za ich przygotowanie były odpowiedzialne: Elżbieta Plewicka, Elżbieta Marek i Alicja Mroczek. Przedstawienie nosiło tytuł „Droga do Betlejem”. Do jego wystawienia włączono dzieci z  klasy II i ich Rodziców oraz uczniów klasy IV, V i VI stanowiących chór szkolny. Rodzice bardzo chętnie pomogli w przygotowaniu scenografii. W tym miejscu na szczególne podziękowanie zasługuje Pan Mirosław Sałek, który wykonał piękną szopkę.  Oprócz występu rodziców nowością były także żywe zwierzęta w szopce, które wzbudziły duże zainteresowanie dzieci i dorosłych.

Uroczystość rozpoczęła się pięknym śpiewem i wejściem  aktorów, których prowadziła gwiazda betlejemska. Następnie Pani Dyrektor przywitała wszystkich Gości i obecnych. Po czym Rodzice odczytali wprowadzenie i tekst Pisma Świętego o Bożym Narodzeniu. Dalsza część to występ, podczas którego było wspólne kolędowanie. Po przedstawieniu Rodzice, Pani Dyrektor oraz zaproszeni Goście złożyli świąteczne życzenia. Po życzeniach Pani Wychowawczyni klasy II Elżbieta Marek, przedstawiając występujących Rodziców podziękowała Im za włączenie się do tej Uroczystości. Na zakończenie cała społeczność szkoły wraz z zaproszonymi Gośćmi podzieliła się opłatkiem, składając sobie życzenia.

Na tym jednak występ naszych aktorów się nie kończy. W styczniu 2017 roku wystawione zostaną jasełka w kościele w Jasieńcu Soleckim i w kościele Zesłania Ducha Świętego w Zwoleniu.

Serdecznie zapraszamy!