Czarnoleski Piknik Literacki

W dniu 13 października 2018 roku w Parku Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie odbył się Piknik Literacki, którego organizatorem była Fundacja Pamiętamy o Ogrodach.

Z uwagi na fakt, iż nasza szkoła nosi imię Jana Kochanowskiego, zostaliśmy zaproszeni na to wydarzenie. Jako jedni z honorowych gości uczestniczyliśmy w sadzeniu lip wspólnie z zaprzyjaźnionym profesorem Bednarczykiem. Kolejnym punktem programu był koncert Janusza Grzesza z Krakowa przy akompaniamencie Joanny Giemzowskiej – Pilch, skrzypaczki  z Krakowa. Odbyło się Literackie Garden Party, na którym zasmakować można było Herbatki Czarnoleskiej wykreowanej specjalnie na ten piknik.

Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach plastycznych pt. „Biżuteria dla Urszulki”, na których wykonywali bransoletki z materiału i ozdobnych sznurków. Skorzystaliśmy również z możliwości zwiedzenia Muzeum Jana Kochanowskiego .

Projekt został nazwany PSALMOTEKA, aby uczcić genialne dzieło translatorskie” Psałterz Dawidów” Jana Kochanowskiego. Patronem Honorowym był wójt gminy Policzna, Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury, Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze PTTK.