Co to jest Facebook?

Facebook jest darmową i bardzo popularną siecią społecznościową. Dzięki niej możesz nawiązać kontakt ze znajomymi i rodziną, udostępniać im fotografie, organizować wydarzenia i wiele, wiele więcej.

Zalety Facebooka

Nawigacja i konfiguracja jest prosta. Witryna posiada prosty wygląd i jest relatywnie niezaśmiecona. Najważniejsze jest jednak to, że jest to darmowa usługa. Wszystko, czego potrzebujemy, to urządzenia (właściwie dowolnego) z dostępem do Internetu.

Poznaj nowych ludzi. Dzięki grupom na Facebooku możesz poznać ludzi z całego świata, którzy podzielają Twoje pasje i zainteresowania

Odnajdź starych znajomych dzięki wyszukiwarce. Facebook będzie sam ich szukał na podstawie takich informacji, jak poprzednie miejsca zamieszkania, ukończone szkoły czy też na podstawie wspólnych znajomych.

Gry. Celem Facebooka jest łączenie ludzi i umilanie im czasu. Dzięki grom na Facebooku możemy te dwie czynności połączyć.

Wady Facebooka

Uzależnienie

Facebook to najpopularniejsza strona na świecie. Cieszy się ona największą ilością zarejestrowanych ludzi, najwyższym współczynnikiem powrotu na stronę,
a także jest stroną na której spędza się statystycznie najwięcej czasu.
Jest to także najbardziej uzależniająca strona w sieci. Oprócz podglądania znajomych, FB daje możliwość gry.

Brak prywatności
Portale społecznościowe to także zagrożenie prywatności. Zagrożeniem są nie tylko włamania na konta, ale także samo wykorzystanie naszych danych przez serwisy, czy niebezpieczne aplikacje. Polityka prywatności takich portali także pozostawia wiele do życzenia. Wrzucając coś na portal powinieneś zdawać sobie sprawę, że w tym momencie twoje prywatne informacje przestają być tylko twoje.

Naruszanie dóbr osobistych
Konto na portalu społecznościowym założyć jest bardzo prosto. Wystarczy podać adres e-mail. Można podać fałszywe dane i wykorzystać konto do nie o końca dobrych czynów. Czasem mogą to być żarty, czasem faktyczne naruszenie dóbr osobistych, a czasem nawet prześladowanie. FB działa jak tuba, to co wrzucimy od razu widzi wiele osób, a to, co raz zostanie wrzucone w internet, pozostaje tam na zawsze. Sytuację można niestety wykorzystać do różnego rodzaju gierek i rozgrywek.

Rozwiązłość

Niestety portale społecznościowe uwydatniają wszelkie patologie społeczne. W tym rozwiązłość. Dlatego na portalach łatwo jest znaleźć oferty matrymonialne, czy na przykład oferty rozbieranych fotek nastolatek za doładowanie telefonu.

Strona internetowa, która w założeniu miała zbliżać ludzi, być ”miejscem spotkań”,w rzeczywistości oddala ich od siebie. Sprawia, że przestają się kontaktować w „normalny” sposób. Zastępuje prawdziwe przyjaźnie, internetowymi, zastępuje nasze aktywności społeczne ich internetowymi odpowiednikami. Warto o tym pamiętać. Używajmy portali społecznościowych z głową.