100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę – konkurs wiedzy historycznej

26 października 2018 r. w PSP w Zwoleniu odbył się gminny konkurs historyczny dla uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. Dwie uczennice kl. V  naszej szkoły – Amelia Węzicka i Anna Stanisławek przygotowane przez p. B. Wiaderek rywalizowały z najlepszymi uczniami kl. IV – VI naszej gminy na międzyszkolnym etapie tematu konkursowego „Polacy w walce o odzyskanie niepodległości 1795 – 1918”.

Kultywowanie wartości, ideałów i postaw ludzi walczących o niepodległość ojczyzny i pamięci o nich to obowiązek każdego Polaka, dlatego czynnie uczestniczymy w kształtowaniu świadomości historycznej oraz postaw patriotycznych naszych uczniów.

Podsumowanie konkursu „100. rocznica odzyskania niepodległości” odbyło się 30 października w PSP w Zwoleniu. Chociaż nasze uczennice nie uzyskały czołowych miejsc w tych zmaganiach, to znacznie poszerzyły swoją wiedzę z tego zakresu. Patronat honorowy nad konkursem objęła Burmistrz Zwolenia, która ufundowała nagrody. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe a pozostali uczestnicy oraz ich opiekunowie pamiątkowe dyplomy i gadżety z serii „Dumni z Polski”.

Rozdanie nagród poprzedzone było pięknym programem patriotycznym „Strofy dla Niepodległej” w wykonaniu uczniów zwoleńskiej szkoły.