Atrakcje ferii

Wycieczka szkolna to wg Okonia “jedna z form pracy dydaktyczno-wychowawczej szkoły, umożliwiająca uczniom bezpośrednie poznanie środowiska ….. własnego regionu …. ich właściwości……. kulturowych” (Słownik pedagogiczny).

W czasie ferii nasza szkoła zorganizowała dwie wycieczki do Radomia. Odbyły się one w II turach: pierwsza na basen i do Multikina – 20 lutego 2015r., w której uczestniczyło 22 uczniów klas IV – VI, druga 27 lutego 2015r. do Centrum zabaw dla dzieci “Hula Park” oraz na basen “Neptun”. Uczestniczyło w niej 30 uczniów klas 0-III.

Uczniowie klas starszych spędzili dwie godziny na basenie “Aquapark”, następnie obejrzeli film “Miś Padington” i zwiedzili  galerię handlową, odwiedzając niektóre sklepy i  robiąc zakupy.

Uczniowie klas młodszych wraz z nauczycielami i rodzicami rozpoczęli wycieczkę od Centrum zabaw dla dzieci “Hula Park”. Następnie udali się autokarem na basen “Neptun”.

Celem wycieczek było rozwijanie sprawności fizycznej, upowszechnianie form aktywnego wypoczynku, poznanie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach oraz miłe spędzenie czasu.