“Aktywnie po zdrowie” – Dzień Dziecka

Motywem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Dziecka w Gminie Zwoleń było aktywne spędzanie wolnego czasu oraz utrwalanie zasad zdrowego odżywiania się przez dzieci i młodzież

“Aktywnie po zdrowie” – pod takim hasłem zorganizowane zostały w tym roku obchody Dnia Dziecka i w naszej szkole.

Dzieci z klas I – III i oddziału przedszkolnego wyjechały wraz  z wychowawczyniami na wycieczkę do Magicznych Ogrodów w Trzciance.

Wśród setek kwiatów, drzew i krzewów poznały bajeczne krainy zamieszkiwane przez niezwykłe istoty. Wspólne gry i zabawy w kontakcie z naturą sprawiły dzieciom prawdziwą radość.

Podczas przerwy w zabawie dzieci odwiedziły restaurację ze smaczną kuchnią. Aby zatrzymać magię Magicznych Ogrodów na dłużej, dzieci zakupiły w jednym z baśniowych sklepików różne pamiątki.

Z uśmiechem na twarzy szczęśliwe wróciły do domów.

Uczniowie klas IV – VI spędzili ten dzień w szkole, ale nie na zajęciach lekcyjnych, a na wspólnej zabawie. Ponieważ ruch to zdrowie, a najlepiej człowiek porusza się przy muzyce, nie mogło się więc obyć bez dyskoteki. Ważne jest świeże powietrze, a na nim plac zabaw z różnym sprzętem, siłownia, mecz – oczywiście w piłkę nożną, zabawa w berka i w chowanego. Dla zmęczonych już trochę tańcem lub bieganiem, spacer po najbliższej okolicy, po parku oraz wokół stawów i obserwowanie tam dwojga nowych mieszkańców – pary żurawi.

Energię straconą podczas zabaw dzieci uzupełniły zdrowym posiłkiem – kanapkami z warzywami, które wcześniej przygotowały wspólnie z mamami, szaszłykami owocowymi i upieczonym przez mamy ciastem. Orzeźwienie dała chłodna woda z listkami mięty, cytryną i pomarańczą.

Wszystko się udało między innymi dzięki pomocy niezawodnych mam z Rady Rodziców, którym za tę pomoc serdecznie dziękujemy.